Akmercan Tunceli Doğalgaz

Şirket Profili

Tunceligaz, AKMERCAN Şirketler Grubuna bağlı Tunceli Doğal Gaz Dağıtım lisans bölgesindeki şirketidir.

28.12.2016 tarihinde EPDK tarafından yapılan doğalgaz dağıtım lisansı ihalesi ile Tunceli Merkez  şehirlerinden oluşan     doğalgaz dağıtım ihalesi Akmercan Tunceli yükümlülüğüne girmiştir. 11-05-2017tarihi ve DAG/7065-6/417  lisans numarası ile EPDK`dan aldığı kapsamında doğalgaz dağıtım lisansı kapsamında Doğalgaz alt yapı çalışmalarına başlamıştır.Doğalgaz dağıtım bölgesinde 16.04.2018 tarihi itibariyle 10.787 Metre çelik, 20.564 Metre Polietilen olmak üzere toplam 31.351  Metre doğalgaz alt yapı yatırımını tamamlanmıştır. 

Misyonumuz

Enerji alanında ve doğalgaz dağıtım hizmeti verdiğimiz Tunceli ilinde; insana, çevreye ve hukuka saygılı çalışmayı kendine felsefe edinmiş, teknolojinin tüm imkânlarını "Daha İyi Nasıl Yapabilirim?" hedefi için seferber eden bir ekiple, müşteri kitlemiz olan doğalgaz kullanıcılarına kusursuz hizmet sunmaktır.

Vizyonumuz

Kalkınma yolunda hızlı adımlarla yol alan Doğu Anadolu bölgesinin güzide şehri Tunceli'nin bu çabasına katkıda bulunacak; Temiz bir çevre ve ucuz enerji temini için, doğalgazın kullanıma sunulmasına aracılık etmektir.

Değerlerimiz

Kurumsallık
Sürdürülebilirlik
Paydaş odaklılık
Kaliteli hizmet
Bilgi